Ga naar de inhoud
  • Producten
    • Perscontainer
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
    • Frans
    • Duits
  • Producten
    • Perscontainer
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
    • Frans
    • Duits
  • Producten
    • Perscontainer
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
    • Frans
    • Duits

Neem contact op:

  • info@sidcon.nl
  • 024 – 344 66 82

Ondergrondse perscontainer bij Lee Towers

Na een succesvolle eerder samenwerking in Eindhoven, nam transformatiespecialist City Pads, begin 2019, voor hem logischerwijs, weer contact met ons op. Dit keer voor de aanschaf van 3 nieuwe ondergrondse perscontainers voor een wel heel bijzonder project, namelijk de Lee Towers.  De torens zijn gesitueerd in het Rotterdam Innovation District (RID). Hier, in dit stadhavengebied, worden bijzondere, innovatieve woon- werkgebieden gerealiseerd. De containers van Sidcon passen perfect in dit duurzame en innovatieve stukje Rotterdam.

Afval van 850 appartementen in 3 ondergrondse perscontainers

De Lee Towers, voorheen de Marconitorens, bepalen al sinds begin jaren ‘70 de skyline van het Merwe-Vierhavens gebied. Elke toren is 95 meter hoog en heeft 24 verdiepingen. In de afgelopen jaren hebben Lee en Tom Foolen de transformatie van deze torens op zich genomen en twee van de drie voormalige Marconitorens omgebouwd naar 860 appartementen. Al het afval van de nieuwe torenbewoners wordt binnenkort ingezameld in 3 ondergrondse perscontainers. De toestemming van de Gemeente Rotterdam voor de het plaatsen van de containers was geen enkel probleem.

Meer informatie

Rotterdam gaat voortaan nascheiden

Rotterdam wil een schone en leefbare stad zijn en koploper in de circulaire economie. De gemeente stimuleert het hergebruiken van afval door afvalscheiding laagdrempelig te maken met goede voorzieningen in de stad.
‘Het beperken van de hoeveelheid afval en hergebruik van afval weegt mee in de aanschaf van nieuwe oplossingen voor de afvalinzameling. Maar tegelijkertijd hebben wij de uitdaging van veel hoogbouw en daarmee beperkte beschikbare ruimte.’
De 3 ondergrondse perscontainers bij de Lee Towers sluiten goed aan bij die specifieke doelstellingen van Rotterdam. Zo gaat de gemeente in 2020 over op nascheiding dat het gemak vergroot voor inwoners en de kwaliteit van het afval verbetert. Met als resultaat dat zo veel mogelijk afval verder verwerkt en gerecycled worden.

''Het beperken van de hoeveelheid afval en hergebruik van afval weegt mee in de aanschaf van nieuwe oplossingen voor de afvalinzameling. Maar tegelijkertijd hebben wij de uitdaging van veel hoogbouw en daarmee beperkte beschikbare ruimte.''

video

Speel af voor meer informatie

Openbare ruimte wordt gespaard

In het geval van de Lee Towers was de keuze voor onze ondergrondse perscontainers vooral gebaseerd op de beschikbare openbare ruimte en deze zo aantrekkelijk mogelijk in te richten. Doordat de container 10x meer afval op 1 locatie inzamelt waren minder containers nodig en dus ook minder ruimte om de ondergrondse afvaloplossingen te plaatsen. Bij deze magistrale Rotterdamse torens betekende dat concreet 4 reguliere containers minder, zonder vermindering van de inzamelingscapaciteit.

“We hadden al een pilot gedaan met een ondergrondse perscontainer van Sidcon en kende het product. Het mooie is dat de perscontainer in de bestaande betonput paste.” aldus Dennis Cairo, projectleider Gemeente Rotterdam.

Meer weten over dit project?

Neem contact op met Daan Janssen
  • 024-3446682
  • info@sidcon.nl

Wellicht ook interessant

Europa

De ondergrondse perscontainer nu ook in Frankrijk, Denemarken en Noorwegen

Presstation Pro

Sidcon groeit in Nederland. Maar ook internationaal ontdekken steden onze ondergrondse perscontainers. In Cannes, Kopenhagen en

Meer informatie

Steenwijkerland

Hoe je rolcontainers vervangt door ondergrondse inzameling

Presstation Bin

Gemeente Steenwijkerland heeft een kleine oude binnenstad met beperkte ruimte. De vraag die bij de start

Meer informatie

Ingolstadt

Ondergrondse perscontainers in een nieuwe woonwijk

Presstation Pro

Ruimte tekort Ingolstadt is een van de vele Duitse steden waar de ontwikkeling van woonruimte de

Meer informatie

Cannes

Afvalinzameling van 7x per dag naar slechts 1x per 2 weken

Presstation Pro

In 2022 nam de Zuid-Franse stad Cannes 16 nieuwe ondergrondse perscontainers voor restafval en plastic verpakkingen

Meer informatie

Meerlanden

De ondergrondse container om stijging papier/karton op te vangen

Presstation Pro

Meerlanden is ontstaan uit een aantal samengevoegde gemeentelijke diensten op de grens van Noord- en Zuid-Holland

Meer informatie

Amsterdam

Efficiënte afvaloplossingen voor 70.000 nieuwe woningen

Presstation Pro

Mickel Tilburg is sinds een kleine 2 jaar verantwoordelijk voor het beoordelen van nieuwbouwprojecten in Amsterdam.

Meer informatie

Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bijsterhuizen 1120A
6546 AS Nijmegen

  • 024 – 344 66 82
  • info@sidcon.nl

Sidcon werkt samen met meer dan 140 Europese gemeenten

© 2023 Sidcon | Design Swipe Media
  • Privacyverklaring
  • Producten
    • Perscontainer
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
    • Frans
    • Duits

Neem contact op:

  • info@sidcon.nl
  • 024 – 344 66 82