Ga naar de inhoud
  • Producten
    • Presstation Pro
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
  • Producten
    • Presstation Pro
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels
  • Producten
    • Presstation Pro
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels

Neem contact op:

  • info@sidcon.nl
  • 024 – 344 66 82

Hoe de BAT de ondergrondse perscontainer inzet

In Tilburg, aan de Hart van Brabantlaan, is onlangs een eiland met ondergrondse perscontainers in gebruik genomen voor een bestaande en nieuw te bouwen woontoren. Het gaat om een gebouw  met in totaal 22 verdiepingen en 750 huishoudens.

“30 reguliere containers is niet haalbaar en wenselijk”

De gemeente Tilburg streeft ernaar om ondergrondse containers één keer per week te legen. Om deze doelstelling te behalen wordt de capaciteit afgestemd op het inzamelmiddel, aldus Bob Brocks, Teamleider inkoop en techniek bij de BAT . “Wanneer wij al het afval van de 750 aansluitingen met reguliere ondergrondse containers zouden inzamelen heb je 30 containers nodig. Dit is niet haalbaar qua grondbeslag en daarnaast niet wenselijk. Met de inzet van 2 ondergrondse perscontainers voor restafval en 2 ondergrondse perscontainers voor papier/karton, aangevuld met 1 ondergrondse perscontainer voor PMD, kunnen wij de gevraagde hoeveelheid afval prima verwerken met 1 lediging per week .”

Meer informatie

“Er wordt gekeken naar de totale kosten berekend over 10 jaar”

Bob Brocks vervolgt: “De keuze tussen een ondergrondse perscontainer of een reguliere ondergrondse container wordt gemaakt op basis van een kostenberekening. Er wordt gekeken naar de totale kosten berekend over 10 jaar: container en put, plaatsingskosten en onderhoudskosten. Hieruit blijkt dat de investering in een Sidcon perscontainer, in vergelijking met een regulier container, al bij aanschaf vanaf 2 of 3 stuks op den duur voordeliger is. Op dit moment nemen wij de kosten van de vierkante meters die de ondergrondse containers in het openbaar gebied in beslag nemen nog niet mee. Maar als je kijkt naar het stadscentrum waar weinig ruimte is, zou je dit kunnen meewegen.”

“Sinds 2013 maakt de gemeente Tilburg gebruik van de ondergrondse perscontainers voor het inzamelen van de afvalstromen. Wij zijn erg tevreden over de ondergrondse perscontainers die de afgelopen jaren door Sidcon zijn geleverd, aldus Bob Brocks.”

“Sinds 2013 maakt de gemeente Tilburg gebruik van de ondergrondse perscontainers voor het inzamelen van de afvalstromen. Wij zijn erg tevreden over de ondergrondse perscontainers die de afgelopen jaren door Sidcon zijn geleverd''

video

Speel af voor meer informatie

Meer weten over dit project?

Neem contact op met Daan Janssen
  • 024-3446682
  • info@sidcon.nl

Wellicht ook interessant

Utrecht, een schone, duurzame en aantrekkelijke binnenstad

Presstation Pro

Afval in de grote stad, en dan vooral het succesvol scheiden van dat afval is waarschijnlijk

Meer informatie

Meerlanden zet perscontainer in om stijging papier/karton op te vangen

Presstation Pro

Meerlanden is ontstaan uit een aantal samengevoegde gemeentelijke diensten op de grens van Noord- en Zuid-Holland

Meer informatie

Afvalcapaciteit bij hoogbouw verhogen met perscontainer

Presstation Pro

Hugo de Boer, Senior Projectleider bij de Gemeente Dijk en Waard, bekijkt de stad met een

Meer informatie

Ondergrondse perscontainer bij Lee Towers

Presstation Pro

Na een succesvolle eerder samenwerking in Eindhoven, nam transformatiespecialist City Pads, begin 2019, voor hem logischerwijs,

Meer informatie

Cannes is schoner en veiliger

Presstation Pro

In 2022 nam de Zuid-Franse stad Cannes 16 nieuwe ondergrondse perscontainers voor restafval en plastic verpakkingen

Meer informatie

Met de perscontainer de leefbaarheid verbeteren

Presstation Pro

Groot Baronie, of kortweg ‘de Baronie’, is een voormalige chocoladefabriek in Alphen aan den Rijn. Tegenwoordig

Meer informatie

Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bijsterhuizen 1120A
6546 AS Nijmegen

  • 024 – 344 66 82
  • info@sidcon.nl

Sidcon werkt samen met meer dan 140 Europese gemeenten

© 2023 Sidcon | Design Swipe Media
  • Privacyverklaring
  • Producten
    • Presstation Pro
    • Presstation Bin
  • Projecten
  • Kennisbank
  • Over
  • Vacatures
  • Contact
  • Nederlands
    • Engels

Neem contact op:

  • info@sidcon.nl
  • 024 – 344 66 82